Masáže

Klasická masáž zad a šíje 30min

Masáž zad a šíje uvolňuje páteř a svaly kolem ní, a proto má vliv na uvolnění celého pohybového aparátu. Může ulevit od bolestí v hrudní i bederní oblasti páteře způsobených především špatným držením těla a nevhodnými pohybovými návyky. Při této masáži jsou použity speciální techniky zaměřené na šíji, ramena, bederní a křížovou oblast zad. Střídání silnějších a slabších tlaků, následné hloubkové uvolnění měkkých tkání, případně i kombinace tlakových a tahových cviků, vede k obnovení přirozené délky svalových vláken. Masáž uvolňuje zádové svaly, odbourává nahromaděný stres a přispívá ke správnému držení těla.

Léčivá relaxační masáž 60/90min

Cílem léčivé masáže je obnovit rovnováhu a harmonii celého těla. Léčivá masáž má vliv na člověka v oblasti fyziologické i duševní a dokáže sjednotit a harmonizovat celé tělo. Z fyziologického hlediska léčivá masáž odstraňuje bolest svalů a šlach, pomáhá při potížích kardiovaskulárního, lymfatického a imunitního systému, dále zlepšuje kvalitu kůže, ale také nastoluje rovnováhu vnitřních orgánů. Masáž má vyrazný harmonizační vliv na celé lidské tělo. Na základě mnohaletých zkušeností s mnohými technikami a energiemi (O mě) přistupuji individuálně ke každému klientovi a jeho problémům. Na konci terapie vždy harmonizuji energií Reiki celé tělo a auru. Lze mě požádat i o pročištení čaker či odvedení připoutaných duší (Esoterika).

60min     -   masáž hlavy, uvolnění šíje a krční páteře, masáž zad, nohou, reflexní masáž plošek nohou a harmonizace těla a aury
90min     -   masáž hlavy, uvolnění šíje a krční páteře, masáž rukou, břicha, nohou zepředu i ze zadu, záda, reflexní masáž plošek nohou a harmonizace těla a aury

Léčivá relaxační masáž dětí 30/45min

Jemná a dětmi velmi oblíbená procedura, při které se používají speciální měkké techniky. Dětské masáže zaměřuji vždy individuálně po domluvě s rodiči. Díky ní dochází k regeneraci těla, odstraňuje napětí a ztuhlost svalů. Děti se budou cítit zklidněné s uvolněnou myslí. Je vhodná i pro mladé sportovce, kteří potřebují svému tělu dopřát regeneraci, kompenzovat jednostranné přetížení a udržovat dlouhodobou tělesnou kondici. Masáž působí zároveň jako prevence možných problémů souvisejících s přetěžováním pohybového aparátu. Díky Reiki, které na konci masáže aplikuji se děti uvolní, zklidní, zbaví se stresu a únavy. Masáž se osvědčila zvláště u dětí neklidných, nespavých, hyperaktivních a u dětí s lehkou mozkovou disfunkcí, mozkovou obrnou apod.

Masáže pro těhotné 30/60min

Masáže pro těhotné jsou jemné a velmi šetrné, pomáhající těhotným ženám lépe se vyrovnat se změnami probíhajícími v jejich těle. Masáže pro těhotné přináší úlevu především těhotenstvím zatíženým partiím nastávající maminky. Masáže pro těhotné napomáhají od pocitu těžkých nohou a harmonizují celé tělo. Masáž pro těhotné ulevuje od bolestí hlavy, zad a šíje, pomáhá proti otokům končetin, pocitu těžkých nohou, nevolnostem a dalším těhotenským obtížím. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické a v  neposlední řadě emocionální uvolnění. Těhotenská masáž je skutečným balzámem pro tělo i duši. Panenský masážní olej příjemně hydratuje pokožku a předchází tím tvorbě strií. Masáže pro těhotné jsou vhodné od 2.trimestru. Tato příjemná harmonizující masáž má blahodárné účinky jak pro nastávající maminku, tak i pro nenarozené miminko.

Reflexní masáž chodidel 30min

Při masáži je pro mě nejdůležitější klientovo pohodlí. Proto je dobré, aby měl na sobě volný a pohodlný oděv.  Masáž chodidel se provádí v sedě či leže na lehátku, na bosém chodidle bez oleje a sestavena je z mnoha masážních technik, které jsem se naučila v průběhu několika let na odborných kurzech. Jejich smyslem je na začátku uvolnit a prokrvit chodidlo, protáhnout všechny ztuhlé svaly kolem kloubů, prstů, meziprstí, nártu i kotníku. Když je noha prohřátá a prokrvená, zaměřuji se na místa, která potřebují ošetření. Jsou to tzv. reflexní plošky, tedy místa, která jsou přímo propojena s vnitřními orgány, které aktivuji. Tyto plošky ošetřuji většinou tlakem, někdy jen hlazením či protahováním. Ošetření není bolestivé. Účelem mé práce je, aby se klient postupně uvolnil na rovině fyzické i psychické a cítil se u mě v bezpečí. V tomto stavu se snižuje frekvence mozkových vln, posiluje se imunita, neutralizují se stresové hormony a v těle se nastartuje samoléčebný proces, který pokračuje ještě několik dní.

Masáž lávovými kameny 30/60min

Masáž lávovými kameny patří k jedné z nejluxusnejších. Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let. Jednou z nejdůležitějších složek jsou masážní lávové kameny. Jde o kameny vzniklé z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, tudíž mají vysoké relaxační účinky. A to  jednak pro své léčivé vyzařování – mají vysokou energetickou vibraci a pro svoji schopnost akumulovat, držet a předávat teplo.  Nahřáté i studené kameny se používaly k léčení například v Číně, Indii,  mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány, na Havaji, Polynésii. Složení kamenů je velice důležité, ať už pro horkou nebo studenou terapii. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě.Působení, které masáž s lávovými kameny nabízí, je velice rozsáhlé. Teplo z kamenů pomáhá  v léčbě slabé kondice, detoxikace, zvyšuje mikrocirkulaci a tím přívod kyslíku  pro zvýšení buněčného metabolismu. Stimuluje krevní oběh, podporuje imunitní systém, uvolňuje  ztuhlé svaly, bloky, spazmy, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Zvláčňuje pokožku a otevírá póry. Pomáhá při potížích s klouby. Silně podporuje správnou  funkci lymfatického systému a odstraňování celulitidy. Zlepšuje energetický tok v lidském těle (energetických drah meridiánů) a harmonizuje energetická centra (čakry).Tato masáž je velice relaxační a uvolňující. Lávové kameny pomáhají odstraňovat nespavost, stres i nervozitu.

Jak masáž s lávovými kameny probíhá? 
Velice důležitá je komunikace se mnou. Pracuji přeci jen s horkými kameny a ne každému vyhovuje stejná teplota. Kameny se nahřívají ve speciálním ohřívači, který zaručuje stálou teplotu. Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na 38-50°C. Nemějte obavy, že vás spálím. Kameny nejprve beru do ruky já a poté masíruji, popřípadě přikládám na tělo. Svaly nejprve uvolním a promasíruji jemnými  hmaty rukama. Poté masíruji již i kameny. Při masáži používám speciální aromatické oleje, které podporují léčivé účinky masáže a umocňují celou atmosféru.